След 86 години в Сандански положиха основен камък на нов православен храм

С благословията на Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим в жилищен комплекс „Спартак“ в град Сандански вчера бе извършено тържествено полагане на „основен камък“ за изграждането на новия православен храм „Събор на Светите Архангели“.

Актът по полагането на основния камък е значим каноничен жест, символизиращ вярата, приемствеността и духовната връзка между миналото, настоящето и бъдещето.

Историческата инициатива е особено значима, тъй като в Сандански подобно събитие се случва за първи път от 86 години – последният православен храм „Свети Георги“ е построен през далечната 1939 г.

Духовността е нашата сила и обединени в християнските си ценности и вяра, заедно съграждаме новия православен дом на Сандански – Да пребъде!“, бе посланието, с което започна новият етап от духовния живот на града. ✝

Може да бъде изображение с 6 души и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 4 души, Базиликата на Националния храм на Непорочното зачатие и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 7 души и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 1 човек
Може да бъде изображение с 6 души и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 10 души, Базиликата на Националния храм на Непорочното зачатие и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 20 души

The post След 86 години в Сандански положиха основен камък на нов православен храм appeared first on Начало.

Източник: regiona.bg