Лекоатлетка от Благоевград стана европейска шампионка за момичета в Бърно

0

Състезателката на „Младост-2012“  /Бл/  Рамона Николова стана европейска шампионка по лека атлетика за момичета до 15 г. в Бърно /Чехия/. Талантливата благоевградчанка триумфира в бягането на 1500 метра с личен резултат от 4:47.06 минути. Миналата година възпитаничката на сапаревобанския специалист Димчо Мицов остана втора на същата дистанция в първенството на Стария континент до 14 г. Рамона бе трета серия заедно с още 14 от 45-те участнички в дисциплината. Тя проведе състезанието изцяло по свой вкус, като в последните три обиколки натрупа солиден аванс и финишира далеч пред останалите. Времето й беше по-добро от постиженията на победителките в другите две групи и заслужено получи златния медал, към който се устреми след среброто през 2021 г. На второ място завърши Анна Вацлавикова /Чех/ с 4:49.14 мин., а с бронза се окичи Ема Бектова /Чех/ с 4:49.43 мин. В проявата се включиха подрастващи лекоатлети на 21 държави. Р. Николова пътува за Чехия без личния си треньор Д. Мицов. Той бе зает с подготовката за своя дебют на световния шампионат по скайрънинг. Домакин на проявата ще бъде Осола /Италия/, а стартът на българина е в петък.

Р. Николова по време на награждаването в Чехия
Треньорът на шампионката Д. Мицов не можа да се наслади на живо на успеха, заради подготовката си за световното по скайрънинг

The post Лекоатлетка от Благоевград стана европейска шампионка за момичета в Бърно appeared first on Начало.

Източник – Региона БГ: Лекоатлетка от Благоевград стана европейска шампионка за момичета в Бърно