Еко партньорство: ПТГ Сандански и Югозападни еко инсталации в обща инициатива

Ученици и учители от Професионалната техническа гимназия в Сандански с принос към по-чиста околна среда.

Съвместни усилия между ученици и учители от Професионалната техническа гимназия доведоха до важна стъпка в посока опазване на околната среда. В рамките на инициативата „Зелена седмица“, участниците активно се включиха в дейности, насърчаващи рециклирането и устойчивото развитие.

В знак на подкрепа, „Югозападни еко инсталации“ ООД предостави компост, произведен в своето предприятие. Благодарение на него, зелените площи в училищния двор ще бъдат облагородени – учениците ще се погрижат за цветята и дръвчетата, създавайки по-приветливо и екологично пространство за всички.

„Благодарим на всички участници за тяхната отдаденост и усилия! С вашата ангажираност – „Зелената седмица“ се превърна в реалност, изпълнена със смислени действия и устойчиви промени,“ заявиха от дружеството.

Организаторите изразяват надежда инициативата да се превърне в традиция и всяка следваща „Зелена седмица“ да бъде още по-вдъхновяваща и успешна.

 

The post Еко партньорство: ПТГ Сандански и Югозападни еко инсталации в обща инициатива appeared first on Начало.

Източник: regiona.bg