С тържествен ритуал и поднасяне на цветя пред паметника на Димитър Благоев, Благоевград отбеляза 102 години от смъртта на своя духовен патрон. Представители на местната власт, общественици, граждани и ученици сведоха глава в знак на признателност към делото на основателя на организираното социалистическо движение в България.
По време на церемонията бяха припомнени ключови моменти от живота и обществената дейност на Димитър Благоев, както и значението му за политическата и културната история на страната. Участниците подчертаха, че идеите на Дядото продължават да бъдат част от историческата памет на града, който носи неговото име.










The post Благоевград отбеляза 102 години от смъртта на Димитър Благоев – Дядото appeared first on Начало.
Източник: regiona.bg