/Видео/ Футбол:Франция прекърши България още в 3-та минута

0

Гол от съблекалнята прекърши България срещу Франция

Националният отбор на България се бори с всички сили, но отстъпи с 0:1 от финалиста на Евро 2016 и един от най-силните и скъпи отбори в света – Франция. Това бе последната световна квалификация пред родна публика за Мондиал 2018 в Русия. Буквално гол от съблекалнята пък нанесе първо поражение на тима, воден от Петър Хубчев, пред българските фенове, което е първо от над две години за “трикольорите”, които имаха пет поредни победи, четири от тях в тези квалификации. Отборът ни за последно отстъпи със същия резултат (0:1) от Норвегия през септември 2015 година. Единственото попадение бе дело на Блес Матюиди още в 3-ата минута. Тази загуба прекъсна 85-годишната серия на “петлите” без успех у нас, където имаха шест поражения и едно равенство в последните си седем визити, пише спортал бг.

България вече окончателно остана на четвърто място в крайното класиране на група “А”, след като с актив от 12 точки няма как да настигне Холандия (16 точки), а също така да бъде изпреварена от Беларус и Люксембург, които имат по 5 точки.

Именно срещу Херцогството селекцията на България гостува във вторник, където трябва да завърши кампанията с победа.

Селекционерът на “трикольорите” Петър Хубчев бе направил пет промени в състава от загубата с 1:3 от Холандия на “Амстердам Арена”. Завърналият се в тима Николай Бодуров смени Божидар Чорбаджийски в центъра на защитата. Освен него Симеон Славчев, Тодор Неделев, Спас Делев и Андрей Гълъбинов също започнаха от първата минута. Те смениха наказаните Ивайло Чочев и Ивелин Попов, както и дебютиралите срещу “лалетата” Александър Цветков и Атанас Зехиров.

Така “лъвовете” имаха изцяло ново нападение, след като Гълъбинов и Неделев излязоха за първи път като титуляри под ръководството на Хубчев, а Делев пропусна последните две срещи поради травма. Капитан на тима за първи път пък бе Петър Занев.

Селекционерът на Франция Дидие Дешан очаквано предпочете схема 4-3-3, като заложи на нападателното трио Килиан Мбапе, Александре Лаказет и Антоан Гризман. На пейката седна Оливие Жиру, което не се беше случвало от 2016 година. На практика Дешан разчиташе изключително много на младия Мбапе, защото нареди състава като клубния му отбор ПСЖ, за да му осигури повече свобода на действие.

България – Франция 0:1+91
Близо 28 000 зрители пристигнаха в тази мразовита вечер в родната столица, за да подкрепят “лъвовете” под проливния дъжд, който над 20 часа се изсипва над София, но видяха ранен гол в нашата врата.

Блес Матюиди бе точен в 3-ата минута. Халфът се разписа от малък ъгъл, след като Гризман му подаде в наказателното поле. Попадението бе негово първо за световни квалификации, но общо девето от 59 мача за французите. Играчът на Ювентус се разписва за втори път на този стадион, след като септември 2016 година отбеляза гол при победата с 3:1 на Пари Сен Жермен срещу Лудогорец в Шампионската лига./сн.спортал бг.

Източник – Региона БГ: /Видео/ Футбол:Франция прекърши България още в 3-та минута